ПРОГНОЗУВАННЯ СТРОКУ СЛУЖБИ КОМПАКТНИХ ЛЮМІНЕСЦЕНТНИХ ЛАМП ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ЇХ ВИПРОБУВАНЬ У РЕЖИМІ ЧАСТИХ ВМИКАНЬ

Г. М. Кожушко, Ю. О. Басова, Л. М. Губа, С. Г. Кислиця

Анотація


Метою даної роботи є розроблення методики прискореної оцінки середньої тривалості горіння ламп у форсованому режимі на основі визначення середньої кількості вмикань та оцінка середньої тривалості горіння КЛЛ різних виробників.

Методика дослідження. Для прискореної оцінки ресурсних характеристик КЛЛ розглядалась модель функціонування ламп у режимах частих вмикань, так як їх тривалість горіння визначається, головним чином, швидкістю витрачання емісійного матеріалу катодів, яка найбільш інтенсивною є під час вмикання ламп.

Результати. Для скорочення терміну випробування під час оцінки середнього
ресурсу вмикання ламп застосовувались статистичні методи ранньої оцінки розподілу частоти відмов із використанням графічного методу в координатах «кількість вмикань – ймовірність відмов». З використанням запропонованої методики проведено випробування шести партій КЛЛ на середній ресурс вмикання та зроблено прогноз щодо середнього строку служби ламп за їх звичайного функціонування.

Висновки. Показано, що в п’ятьох досліджених партіях середній строк служби є не нижчим, ніж задекларований виробниками. Розглянуто напрями продовження даних досліджень.

Ключові слова: компактна люмінесцентна лампа, прогнозування, строк служби, кількість вмикань.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.