Керівництва для авторів
Для опублікування статті необхідно виконати такі вимоги:
- Заповнити електронну довідку про автора (посилання).
- Надіслати на електронну адресу econom@puet.poltava.ua статтю, оформлену згідно встановлених вимог.
Автори отримують лист про результати рецензування (див. процес рецензування – відхилено, прийнято з доопрацюваннями, прийнято) та, у випадку прийняття статті до друку, отримують реквізити для сплати публікаційного внеску.
- Надіслати квитанцію про сплату публікаційного внеску за друк наукової статті.
Стаття повинна мати такі структурні елементи:
- індекс УДК;
- назва статті;
- ініціали та прізвище автора (авторів) мовою статті із зазначенням наукового ступеня, вченого звання та місця роботи;
- анотація мовою статті (обсяг 700-800 знаків без пробілів). Структура анотації: мета дослідження; методика дослідження; результати; практична значущість результатів дослідження);
- ключові слова мовою статті (мінімум 5 позицій);
- основний текст статті;
- список використаних джерел;
- References;
- інформація про автора, анотації та ключові слова двома іншими мовами. Якщо стаття подана українською мовою, тоді додатково зазначають анотації та ключові слова російською і англійською мовами. Зверніть увагу на те, що анотація англійською мовою має бути розширеною, мінімальний обсяг – 1800 знаків без пробілів (якщо стаття виконана іншою мовою, у такому разі розширеною має бути анотація українською мовою).
Згідно з вимогами Президії ВАК України від 15.01.03 №7-05/1 основний текст статті повинен мати такі структурні елементи:
- постановка проблеми в загальному вигляді та зв’язок із найважливішими науковими чи практичними завданнями;
- аналіз останніх досліджень і публікацій;
- формування цілей статті (постановка завдання);
- виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів;
- висновки із зазначених проблем і перспективи подальших досліджень у поданому напрямі.
Статті публікуються українською, російською, англійською мовами.
Технічні вимоги: обсяг статті – від 10 до 20 сторінок, формат А4 (297 x 210), береги: ліворуч – 25 мм, праворуч, зверху та знизу – 20 мм, набраних в редакторі Microsoft Word. Увесь текст статті, бібліографічний список, анотації тощо друкують шрифтом Times New Roman, розмір – 14 пт, інтервал – полуторний.
Формули й символи, які в них входять та згадуються в тексті, набираються тільки в редакторі формул Microsoft Equation 2.0; Math Type 3.0 (і подальших версіях).
Рисунки, ілюстрації, діаграми, схеми, таблиці повинні бути чорно-білого кольору. Рисунки мають бути контрастними, чіткими, без затемнень.
Рисунки, що отримані шляхом сканування, мають бути відредаговані й відповідати вказаним вимогам. Рисунок розташовується після посилання на нього в тексті статті, повинен мати номер і назву.
Таблиці оформлюють відповідно до вимог Державного стандарту України і розміщують у тексті статті в тій послідовності, в якій у статті на них посилаються.
Посилання на цитовані джерела та їх бібліографія повинні відповідати Державному стандарту України. Використання джерел є обов’язковим, їх перелік подається наприкінці статті. Рекомендується у списку літератури використовувати не менше 5 позицій.
Список використаних джерел подається мовою оригіналу відповідно до чинних вимог (ДСТУ 8302:2015) та у транслітерації латиницею, що необхідно для відстеження цитувань. Перелік використаних джерел у транслітерації латиницею повинен бути оформлений за міжнародним бібліографічним стандартом APA.
Для запобігання розбіжностей при транслітерації кирилиці в латиницю рекомендується дотримуватися єдиних правил транслітерації. При транслітерації редакція рекомендує використовувати такі ресурси мережі Інтернет:
– для транслітерації з української мови – http://ukrlit.org/transliteratsiia
– для транслітерації з російської мови – https://translate.meta.ua/translit
Приклади оформлення списку використаних джерел.
Приклади оформлення списку References.
Приклад оформлення статті.